خزان پیشرفت عجیبی نموده ست رسیده ست حتی به گلهای قالی

سه شنبه 8 بهمن 1398 11:03 ب.ظنویسنده : محمد رضا صفایی

 
تفرقه بیندار حکومت کن
من اگه دوس داشته باشم جای رئیسم بشینم! هلش میدم جلو، خرابش نمی کنم. شما چطور؟
اینم میدونم که هر کسی بر اساس شاکله ش عمل می کنه. یعنی طبق اونچه که به سالیان بر لایه لایۀ شخصیتش رسوخ و رسوب کرده که عبور از اون، و برخلافش عمل کردنم براش کار بسیار دشواریه. چرا که مثل خلاف جهت آب شنا کردن می مونه براش. پس توبیخ و تحقیرش ام نمی کنم. تا اونجاییکه که بتونم سعی می کنم اونو به آداب و اصولی که در جهت کمال انسانیشه عادت بدم، تا با جایگزین کردن تازه های اندیشه، کهنه های ذهنش رو به ورطۀ فراموشی بسپره. که اینم به تجربه ثابته مگه نه؟

تو سیاست، معانی و مفاهیم فلسفی ساده و پیچیده ای کاربرد دارن که هر کدوم نمایی از یه حکومتی رو تصویر کرده و یه افق و رویۀ خاص حکومتی رو تبین میکنن. در میان اصطلاحات سیاسی، اصطلاحی ست بسیار ناموزون و نا میمون؛ به نام حزب باد!
یا همون فرصت طلبی!؟ تغییر جهت بر حسب دگرگونی اوضاع، به جهت حفظ منافع شخصی! کسایی فرصت جو خونده میشن که هماره به سمت قدرت وقت، فرقی ام نمی کنه براشون (خیر یا شر) گرایش داشته و پایبند هیچ اصولی نباشن. اصولاًً حزب بادیا برا رسیدن به منافع شخصی شون حاضر به قربانی کردن همه چیز، حتی اصول خودشونن. در واقع میشه گفت چنین افرادی نه اصلی دارند و نه اصولی!
تکفیر رفقای دیروز و تکریم نو رسیدگان امروزی عادتشونه و برخلاف اصول و مبانی فکر و حرف زدن منش و مشی شون و صد البته عمل به نواهی، از بارزترین شاخصه های این دسته از افراده.
حزب بادی هر که و هر چه هست تابع وزش باده، چه از جانب شرق چه از ورطه ی غرب. اصولا جهت ثابتی برا اشخاصی اینچنین متصور نیست. در نگاهی پیرامون خود، کسایی رو می بینیم که دیروز در دولتی بادنجان دور قابچین دس به سینه ای بودن و امروز که دولت فخیمۀ مذکور رو به افوله در برابرش صف آرایی کرده و به شدّت منتقدند.!
و این نه از خیانت آنان که از بازتاب همون شاکله شونه و بس، شایسته ست که از این پس رو نونهالامون که مدیران آینده مونن سرمایه گذاری بهتر و فراگیرتری فراهم آریم.


            
                 کل یعمل علی شاکلته فربکم اعلم بمن هو اهدی سبیلا.

Related image

 
سه شنبه 8 بهمن 1398 11:56 ب.ظ
لینکی که گذاشته اید تاریخ مصرفش گذشته فتنه سوم که هیچ فتنه های دیگری هم داشتیم!!!خ خ خ
محمد رضا صفایی
شادیتون از چیه اونوقت؟! حرف تازه س. حق تاریخ مصرف داره؟ شما واژه تون رو عوض می کردید مقبولتر بود؛ بفرمایید اعتراض و اغتشاش نه فتنه...
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.